Diş Ağrısı Evde Geçici Tedavi

Diş ağrılası bir çok kişinin başından geçmiş ve ağrıların dayanılmazlık seviyesi üst düzeydedir. Genellikle korkularımızdan dolayı veya iş nedeniyle uygun zaman bulamama nedeni ile tedavisini sık ertelediğimiz rahatsızlıklardan birisidir.

Burada bahsedeceğimiz geçici tedavi yöntemlerini sürekli tedavi yöntemi olarak kullanmayınız. Bu tedavi yöntemleri bir süreden sonra işe yaramayacak ve dişinizi kaybetmenize neden olabilir.

Evde uygulanan geçici tedavi yöntemleri sağlık kuruluşlarına gideceginiz zamana kadar kullanılabilir ağrılarınızı geçici olarak tedavi etme yöntemleridir.

Gargara yapmak: Sirkeli su ile tuzlu suyu karıştırıp, gargara yapın.

Sarımsak Yöntemi: İltihapdan dolayı başlamış ağrınız için 2 diş sarımsağı ezin ve ağrıyan dişinizin arasına koyup sıkıştırın. Ağzınız acıyabilir ama bu acı diş ağrınız kadar rahatsız edici olmayacaktır 15 dakika bekletip ağzınızı ılık su ile yıkayınız.

Karanfil Veya Karanfil Yağı: Ağrıyan dişinizin olduğu yere bir karanfil koyup 4-5 dakika çiğneyiniz. Veya varsa bir pamuk veya kulak çöpüne karanfil yağı damlatıp ağrıyan dişinize uygulayınız. Dilinize ve diş etinize bulaşmamasına dikkat ediniz.

Buz Yöntemi: Bu yöntemi son çare olarak uygulamanızı tavsiye ediyorum, hiç bir şekilde geçmemiş diş ağrısı için uygulanabilir. Buz parcalarını biz bez içerisine sarıp ağrıyan dişinizin tarafındaki yanağınıza koyun ağrı kesilecektir. Buzu doğrudan koymayınız.

Bu İçeriği Paylaş...
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.