Aç Kalmadan Diyet

Aç kalmadan diyet olur mu ?

Evet, bu mümkün hatta aç kalmaktan daha kolaydır yiyerek diyet yapmak.Sadece Başlığı okuyup ben yiyerek zayıflayacağım demeyin biz sadece psikolijinizle oyun oynayarak zevkle zayıflamanız için yazıyorum.Evet aç kalmayacaksınız ama yediklerinize dikkat etmelisiniz.

Benim görüşüm şu şekilde, istediğiniz kadar aç kalın, evde oturarak bir yol katedilmez. Sadece kendinizi aç bırakır, kendinize işkence eder zaten bir hafta içinde bozarsanız. Sonuç; olmuyor arkadaş deyip vazgeçersiniz.

Arkadaşlar Başında dediğim gibi aç kalmayın ama spor u eksik etmeyin. Size en küçük örnek vermem gerekirse, Bir gününüzü ele alalım, açsınız haliyle enerjiniz düşük, canınız bir şey yapmak istemiyor uzun zaman sonra bu sizi deprasyona bile sokabilir. Küçük bir hesap yapacak olursak:

Yetişkin ortalama kiloda bir erkek hiçbir iş yapmadan sadece oturarak 2000-3000 arası kalori yakar. Siz kendinizi yemekten alıkoyarak bu şekilde harcama yapar ve bir ay içerisinde kilo kayıplarınız olacaktır illaki.

Peki şöyle bir şey deneseniz; istediğinizi yeyin (yağlı besinler,cips,kola vb. bunlar hariç , bunları sağlığınız için hiç bir zaman yemeyin zaten) beyaz ekmek yemeyin bunun sebebi kalorisi çok olduğu için degil içerisinde bulunan çin tuzu yüzünden doymak bilmeyen hissinizi yok etmek için.

Neyse Konumuza geri dönelim, Bugün istediklerimizi yedik kaç kalori aldık 2000 diyelim. Bu vücudun ihtiyacı olduğu kalori zaten bu size ne kilo aldırır ne kilo verdirir. Halsiz değiliz yemeğimizi yedik , enerjimiz var , şimdi spor yaparak extra kalori vereceğiz ki kilo kaybı meydana gelsin. Spor alanında tek önerim koşudur. (düz bir alan yerine şiddetle arazi koşusu önerim).

Zaten bir gün koşacak 2 gün koşacak ondan sonra diyeceksiniz ki ya ben bu kadar yoruluyorum boğazımdan biraz biraz kısayım. Burada Başından beri anlatmak istediğim bol bol yemek yeyin koşun değil zaten psikolojinizi kandırmak için için nefsinizi yenmek için yazıyorum sizlere.

Dikkatli olmanız gereken konu ise ilk 1 hafta özellikle yüksek kilodaki arkadaşlarım için bazı zorluklar olacaktır. Koşu esnasında nefes tıkanması, mide bulantısı, bacak titremeleri, ilk hafta kendinizi çok fazla yormayın, ne kadarı rahat geliyorsa gerekirse 500 metre koşun. Ama her gün tartıya çıkıp kilo düşmüyor demeyin, ben koşuyorum spor yapıyorum diye fazla bir yemek tüketiminde bulunmayın her şeyden önce sağlığınıza dikkat edin lütfen.

Dayanamayıp yanlış besinler tükettiğinizde kendinize ufak cezalar verebilirsiniz, mesela 500 metre koşuyorsanız elinizde 10 kg ağırlıkla koşun.

1 haftadan sonra ne mi olacak ? Özgüveniniz artacak, Aç kalmak size eziyet haline gelmeyecek boğazınızı kendiniz durduracak , koşu mesafeniz artmış olacak kilo da düşüş meydana gelecektir. Sonrasında ise sağlıklı bir yaşam istediğiniz kiloya adım adım yürümekle bu serüveni devam ettireceksiniz.

Not: Bu yazım tamamen kendimden örnek alınarak yazılmıştır, ciddi rahatsızlıkları olanlar, doktorunuza başvurmadan bir diyetisyenle görüşmeden tavsiye edilmez. Her şeyden önce sağlık diyerek yazımızı noktalıyoruz.

Bu İçeriği Paylaş...
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.